Co trzeba zrobić, aby wasz związek był udany?

304

Udany związek nie jest czymś łatwym do osiągnięcia – w końcu jeśli nie będziesz w odpowiedni sposób traktował swojej drugiej połówki, nie mówiąc o wspólnym zainteresowaniu – to być może obudzisz się z tym, że następnego dnia po prostu będziesz singlem. Co więc warto jest zrobić, jeśli chcesz, aby twój związek był udany?

Co trzeba zrobić, aby wasz związek był udany?

Upewnij się, że razem idziecie w tym samym kierunku

Jeśli twoje cele życiowe i twojej partnerki pasują do siebie, będzie to więcej niż połowa sukcesu. Wartości i cele to nasz wewnętrzny kompas, który pozwala nam podążać w wybranym przez nas kierunku. Fakty dowiodły, że kluczem do dobrego związku jest zawsze konsekwencja w poziomie wartości, bo jak już wspomnieliśmy, bez tego związku związek ten nie może trwać długo. Trudno jest pogodzić dwa różne światopoglądy, ponieważ komplikują one związek, dlatego trzeba być tego świadomym i wybrać partnera, który ma podobny pogląd na życie.

Co może zagrozić twojemu związkowi?

Cóż, mogą to być choroby, konflikty lub sytuacje paniki społecznej, jak teraz z koronawirusem. Nawet oglądanie filmów porno online może być ogromną przeszkodą, o ile nie będziemy prowadzić otwartego dialogu z naszą drugą połówką. Oczywiście musimy ze sobą pracować, abyśmy mogli zrozumieć, o czym mówimy i czy się nawzajem słuchamy. Możemy budować własne zrozumienie poprzez dobre relacje, które są związane ze złożonością naszej przeszłości oraz z tym, jak daleko możemy się posunąć, aby zobaczyć nasze słabości i wprowadzić zmiany, które sprawią, że nasz związek będzie lepszy. Jednak dobra wola jest niezbędna do zawarcia jakiego udanego związku.

Co może zepsuć nasz związek?

Jedną z możliwych przyczyn rozpadu pierwotnie udanego związku może być to, że nie chcemy ujawniać naszych potrzeb, czyli nie możemy się na siebie otworzyć. W końcu, jak sama nazwa wskazuje, sytuacje takie jak dzielenie się swoimi erotycznymi myślami muszą być wynikiem chęci obu stron. Ale wróćmy do tematu, nie będziemy się narażać, martwić się odrzuceniem i szczerze powiemy, czego potrzebujemy. Zwłaszcza, że zwykle uważamy, że jeśli ta osoba nas kocha i jesteśmy dla niej naprawdę ważni, to powinna znać nasze potrzeby. Tylko w ten sposób możemy znaleźć prawdziwą miłość, oraz sprawić, że nasz związek będzie trwał. W końcu bardzo ciężko jest w dzisiejszych czasach znaleźć kogoś fajnego, nie mówiąc o tym, że koronawirus przeszkodził wielu parom w znalezieniu swoich prawdziwych drugich połówek.