Czy otwarte związki to domena naszych czasów?

432

Nasze społeczeństwo w tych czasach przechodzi wiele zmian socjologicznych oraz emocjonalnych, jednakże co dość ciekawe, wzrasta ilość otwartych związków, podczas gdy liczba małżeństw drastycznie spada. Jednakże czy otwarte związki to domena wyłącznie naszych czasów? Tego dowiecie się już za chwilę!

Czy otwarte związki to domena naszych czasów?

Otwarty związek a tradycyjny – jakie są różnice?

Teoretycznie jedyne, czym związek tradycyjny różni się od otwartego to stosunek do seksu, ponieważ w otwartych związkach pojęcie wierności nie istnieje. Osoby decydujące się na taki związek, nie stosują pojęcia zdrady. Partnerzy w otwartym związku mogą umawiać się przygodny seks z innymi osobami i druga ,,połówka” nie powinna czuć się o to zazdrosna, jednakże w większości przypadków sytuacja wygląda nieco inaczej. Ale w teorii tak mniej więcej powinno to wyglądać.

Jak wyglądają związki otwarte pod względem zadowolenia partnerów?

Tak długo jak takie pary uprawiają seks oralny i spełniają swoje pragnienia, to są teoretycznie są  zadowolone ze swojego otwartego związku. W końcu te związki, w których nie uprawia się seksu są zdecydowanie mniej szczęśliwe, nawet niezależnie od tego, czy są one otwarte czy tradycyjne. Osoby będące w otwartych związkach doświadczają takich samych poziomów zadowolenia z satysfakcji seksualnej jak w normalnych związkach. 

Co ciekawe zazwyczaj na związek otwarty decyduje się większość ludzi w młodym wieku. Wiele osób które wchodzi w taki związek uważa, że seks nie ma nic wspólnego z uczuciem, które żywi się do tej ,,jedynej” osoby, a dochowywanie wierności w dzisiejszych czasach nie jest prostym zadaniem. Jest to dość logiczne podejście, jednakże musimy pamiętać że miłość jest ogólnie nielogiczna, ale wracając do tematu, w związku z tym osoby chętne na taki rodzaj związku informują partnera, że będą utrzymywać stosunki seksualne z innymi osobami, bo po prostu taka jest ich natura. Otwarte związki zdarzają się zarówno wśród par wszystkich rodzajów seksualności.