Dlaczego koronawirus stał się tak wielkim zagrożeniem dla związków?

289

Koronawirus naprawdę wyrządził nam sporo szkód, nie tylko w sferze ekonomicznej, ale również w strefie społecznej. Jednakże powody, dla którego tak się stało nie są wszystkim dobrze znane, dlatego też dziś ci je przedstawimy!

Dlaczego koronawirus stał się tak wielkim zagrożeniem dla związków?

Siedzenie w domu stało się problemem

W rzeczywistości wiele par nie jest dziś w stanie przetrwać samotnie dłużej niż dziesięć dni. Stare przysłowie mówi: „Chcesz zobaczyć, jakim ktoś naprawdę jest to – wyjeżdżaj z nim na wakacje”. Właściwie dotyczy to również izolacji, bo dzięki niej możemy zobaczyć normalne zachowanie partnerów, tak więc wiele osób odkryje, że nagle znajdują zachowania partnera, które są dla nich problemem więc rezultatem tego jest fala rozstań. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego tak się dzieje.

Prawie każdy wie, że jesteśmy przyzwyczajeni do regularnych interakcji z ludźmi. Jednak ta pandemia odebrała wolność szerszej publiczności, więc w rzeczywistości jedynym partnerem, z którym się kontaktujemy, jest nasz partner. Oczywiście może to przynosić „korzyści”, ale w większości przypadków z powodu paniki, stresu i napięcia para uważa, że to nie jest „dobre”, więc muszą zdecydować się na rozstanie. Niestety, ponieważ ludzie często podejmują decyzje dotyczące związku z różnych powodów (zwykle niezbyt mądre lub celowe), to później taka sytuacja tylko przyspieszy rozpad związku i trudno jest rozwiązać problem, bo teraz ludzie są nastawieni na przetrwanie koronawirusa.

Zmiany

Z drugiej strony pandemia jest szkodliwa dla naszych związków, ponieważ w czasie kwarantanny musimy cierpliwie czekać, bo za kilka dni może nadejść możliwość wspólnego wyjścia, abyśmy nie zostali dłużej sami. Oczywiście wydaje się, że to był długi czas, ale jeśli nie jesteśmy szczęśliwi i nie możemy mieszkać razem we własnym domu, najlepiej pomyśleć o rozstaniu. Można powiedzieć, że epidemia nie jest dobrym momentem na nawiązywanie relacji międzyludzkich, ponieważ jest to najbardziej podatny okres epidemii i trudny do utrzymania w tym czasie. Na początku Covid-19 bardzo nas przerażał. Co ciekawe, według statystyk, darmowe sex filmy na woor.pl zostały obejrzane niemalże czterokrotnie częściej, niż przed pandemią. No ale wracając do tematu, w rzeczywistości cały świat został spowolniony na kilka tygodni, ponieważ nie wiedzieliśmy, czy nagle pojawiła się nowa epidemia czarnej śmierci, czy coś gorszego. Chińczycy jeszcze bardziej zaostrzyli ten problem, ponieważ śmiertelność szacowali na około 40% – co dla większości społeczeństw byłoby to katastrofalne.

Samotność będzie sporym problemem po pandemii

Nasze społeczeństwo z powodów ogólnej cyfryzacji oraz przez nadmierny obraz wyidealizowania postaci mężczyzny I kobiety, gdzie praktycznie każdy musi stać się gwiazdą porno aby tylko mieć jakiekolwiek powodzenie, naprawdę zaszkodził tworzeniu się nowej miłości. Poza tym, koronawirus sprawił, że nie ufamy teraz nawet naszym znajomym, co jeszcze bardziej zaszkodzi więzom społecznym. To do przewidzenia, że przez kilka kolejnych lat liczba singli będzie o wiele wyższa, niż kiedykolwiek na całym świecie.