Dlaczego związki na odległość to zły pomysł?

287

Nie da się ukryć, że związki na odległość to dość kiepski pomysł, z racji tego że raz, to wymysł ostatnich czasów, nie mówiąc już o tym, że ludzie po prostu nie są przystosowani do tego, aby być ze sobą na odległość. Jednakże czy to jest jedyny powód, dla którego związek na odległość to zła decyzja?

Dlaczego związki na odległość to zły pomysł?

Brak zaangażowania

Z partnerami na duże odległości możemy tak naprawdę długo chodzić, ale często tak jest, że gdy zobaczysz drugą połówkę na żywo, to zrozumiesz że to jednak nie to. Ograniczone widzenie jest jednym z głównych mankamentów tego stylu życia. Innym problemem jest to, że w razie wypadku nie będziemy w stanie udzielić szybkiej pomocy naszym partnerom, dodatkowo takie osoby mogą chcieć pozostać z nami w kontakcie tylko po to, aby „dobrze się bawić” i jednocześnie po prostu nas oszukują, czyli po prostu zdradzają. Jeśli chodzi o zalety, to można powiedzieć, że chociaż jesteśmy daleko od siebie, nadal mamy osobę, która może omówić z nami najbardziej drażliwe tematy, a nawet jeśli jest to odległość, rozwiązywanie problemów dla większości par nie jest problemem.

Życie erotyczne ,,na odległość”

Zwykle sytuacja jest bardzo zła, ponieważ partnerzy nie mogą się często (a nawet i wcale) spotykać. Oczywiście rzeczy takie jak seks wciąż się zdarzają, ale fakt, że może to nie wystarczyć, ponieważ powszechnie wiadomo, że koronawirus sprawił, że wszyscy siedzą w domach, a kiedy się nudzisz to może wystąpić pokusa zdrady. Przecież partner na odległość się nie dowie, prawda?

Dlaczego coraz więcej ludzi preferuje związki na odległość?

To proste – ponieważ coraz więcej ludzi nie chce mieć dojrzałych relacji i bardzo wygodnie jest budować te „wygodne” relacje z ludźmi z następnej prowincji (a czasem nawet z kraju), nie wspominając o zaangażowaniu emocjonalnym. Ryzyko jest prawie zerowe. Z powodu traumy lub innych wydarzeń z przeszłości wiele osób obawia się również nawiązywania relacji z ludźmi, którzy są w tym samym miejscu co oni, co może sprawić, że będą dla nich bardzo atrakcyjni. Osoby niedojrzałe emocjonalnie również lubią budować tego rodzaju relacje, ponieważ w ten sposób znajdą wyjście z negatywnych emocji i w niewielkim stopniu przyczynią się do życia tego rodzaju związku.

Taki związek może cię ,,złamać”

Nie da się ukryć, że przecież każdy może przeżyć zawód miłosny, prawda? W końcu jeśli wyobrażałeś sobie, że partner jest idealny, z rozmowy początkowo też tak wychodzi, a kiedy spotkasz go na żywo, to okazuje się że już tak idealnie nie jest. To oznacza mniej więcej tyle, że nie dość, że straciłeś swój czas, to jeszcze na dodatek będziesz miał problemy z zaufaniem twojej kolejnej partnerce/partnerowi, co może zniweczyć szansę na naprawdę szczęśliwy związek. A tego byś prawdopodobnie nie chciał, prawda?