Feromony – czy warto z nich korzystać?

469

Perfumy z feromonami to coraz bardziej popularna opcja dla każdego, kto chce mieć większą pewność siebie, chce się zacząć podobać płci przeciwnej, bądź też ,,pachnieć” lepiej. Jednakże czy warto jest korzystać z feromonów?

Feromony – czy warto z nich korzystać?
Feromony – czy warto z nich korzystać?

Skąd się wzięły feromony?

Badania przeprowadzone przez naukowców pokazały, że kobiety podczas ewolucji stały się bardzo podatne na feromony, ponieważ ich zapach kojarzą z silnymi i atrakcyjnymi seksualnie mężczyznami. Stąd pojawiły się specyfiki z feromonami. Duże ilości tych specyfików są sprzedawane na rynku dla ,,dorosłych” – przez co zyskały one dość specyficzną sławę.

Czym są feromony?

Feromony – są to zapachy, które wabią płeć przeciwną. Wiecie, kobiety mężczyzn, i na odwrót. Naukowcy są poniekąd pewni, iż mają oni dowody na skuteczność feromonów. Zapachy z feromonami robią na rynku erotycznym prawdziwą furorę, wiele osób sięga po takie specyfiki i doskonale się dzięki nim czuje. Dobre feromony kosztują, ale nie należy się takiej inwestycji bynajmniej obawiać, należy jednak pamiętać, iż każdy ma inną podatność na feromony. Jest to udowodnione naukowo, dlatego na jedną osobę feromony działają mocno, na inną nie tak bardzo. Jednak warto spróbować ich działania i korzystać z takich feromonów.

Jakie feromony najlepiej wybrać? 

Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, z racji tego że istnieje wiele perfumów z feromonami na rynku, jedne są lepszej jakości, inne gorszej (za to zapewne są tańsze) ale głównie liczy się tutaj nasz ,,cel”, czyli czy jest to kobieta czy mężczyzna, na co mamy ochotę aby poczynić z tą osobą itd. Feromony, wbrew powszechnej opinii, nie mają zapachu, chyba że występują w bardzo dużym stężeniu, ale i wtedy jest on bardzo delikatny. Kolejnym zaskoczeniem jest fakt, że narząd VNO, za pomocą którego wyczuwamy ich obecność, jest umiejscowiony w nosie – prowadzą do niego dwa otwory, zlokalizowane po obu stronach przegrody nosowej. Ale kończąc już nasz wywód – wszystko zależy od tego, jaki cel zamierzamy osiągnąć, kupując feromony.