Jak dostrzec ,,czerwone flagi” w związku?

281

Związki nie zawsze bywają zdrowe, ponieważ któraś ze stron, z racji przebytych traum, bądź wychowania, mogą próbować wykorzystać drugą, jako sposób na to, aby zranić swojego partnera. Jakie więc są rodzaje niezdrowych związków?

Jak dostrzec ,,czerwone flagi” w związku?

Toksyczny partner

W takim związku łudzimy się obietnicą zmiany. Jednakże mimo iż nie ma on tych cech, które są dla ciebie niezbędne to przecież posiada ogromny potencjał! Otwierasz w ten sposób drogę własnej naiwności, przez co trwasz w fałszywej nadziei na to, że uda ci się zmienić tego człowieka. Owszem, zmiana w partnerze jest możliwa, ale o wiele łatwiej jest zmienić partnera. Niektórzy ludzie czują się wezwani, by być tą osobą, która go/ją naprawi, robiąc to, uśmierzają własny ból związany z ich problemami. Jednakże nieważne, jak bardzo seksowny, bądź jak wiele znaczyły jej/jego darmowe porno z amatorkami, to koniec końców ty na tym ucierpisz najbardziej. Ludzie którzy lubią manipulować innymi zawsze starają się komuś „pomóc”. Prowadzi to do życia w dysfunkcyjnym związku gdzie jedna ze stron jest pełna gniewu i ,,musi” mieć kontrolę nad drugą. Manipulacja jest częścią ich życia, trwają w ciągłym strachu przed sytuacją i konsekwencjami nie posiadania nad czymś kontroli. Lękają się odrzucenia, porzucenia i utraty kontroli. Mogą też być uzależnieni od władzy lub emocjonalnego nieporządku, który zapewnia im kontrolę nad innymi. Ich tendencje do kontrolowania są integralną częścią ich osobowości, dlatego jeśli któryś z tych elementów zostanie utracony – reagują na to gniewem.

Te same charaktery obu partnerów

Każdy wie, że aby istniała harmonia, potrzeba Yinga i Yanga. Jeśli istnieje tylko jedna strona tego ,,medalu” to jedna z osób zapewne będzie starała się wmusić partnera na pozycję odwrotną do swojej, co doprowadza do tego, że obie strony są przez cały czas zdenerwowane bądź zestresowane. Nie chodzi o normalne, zwykłe kłótnie, których wszyscy doświadczamy, tylko o regularne kłótnie, które nie powinny występować w zdrowym związku.

Totalne przeciwieństwa – to również niezbyt udany związek

W wielu związkach zdarza się tak, że partnerzy nie mają dopasowanych do siebie charakterów, ale również i mogą pochodzić z różnych klas społecznych, co zazwyczaj nie jest dobrą mieszanką. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu, jest próba porozmawiania ,,na spokojnie” oraz bez emocji, choć jak wiadomo nie zawsze się to niestety sprawdza. Zdarza się również i tak, że uczucie po prostu wygasło i partnerzy nie widzą sensu aby starać się ponownie je rozpalić, dlatego też taki związek niestety ale za niedługo prawdopodobnie się rozpadnie.

Źródło : https://ekstaza.pl/