Jak poprawić swoje życie seksualne?

164

Życie seksualne to rzecz, którą należy nieustannie pielęgnować. Należy odpowiednio dbać o swoje ciało, aby mieć większe libido oraz odczuwać upragnione podniecenie. Wiele par wprowadza do łóżka nowe urozmaicenia, dzięki czemu współżycie staje się znacznie ciekawsze. Jak zatroszczyć się o siebie i swojego partnera? Jak skutecznie pozbyć się monotonii w życiu seksualnym?

Zdrowe ciało drogą do pożądania

Jeśli chodzi o kwestie naszego ciała, są one kluczowe w drodze do polepszenia życia seksualnego. Dlaczego?

  • zwiększona pewność siebie – zdrowy wygląd ciała sprawia, że zyskujemy więcej wiary w siebie. Dzięki temu nie zastanawiamy się podczas seksu nad tym, czy dobrze się prezentujemy. W zamian za to możemy aktywnie uczestniczyć we wspólnej zabawie.
  • wyższe libido – odpowiednia dieta i właściwe wyniki badań mają kluczowy wpłwy na nasze libido. Osoby w pełni zdrowe mają znacznie większą ochotę na seks.
  • dobre samopoczucie – lepszy nastrój czy sprawność fizyczna wiążą się z większą chęcią na seks. 

Zabawy w łóżku

Większość osób nie szuka urozmaiceń we wspólnym seksie. Przez rutynę oraz brak czasu współżycie wygląda za każdym razem podobnie. Jednak warto znaleźć coś, co sprawi, że seks przestanie służyć jedynie zaspokajaniu potrzeb fizycznych, a stanie się przede wszystkim dobrą zabawą.

Jedna z propozycji są zabawy w odgrywanie ról. Wiele osób lubi taką alternatywę dla tradycyjnego seksu. Można wczuć się w dowolną postać. Najczęściej są to:

  • niewolnica i dominator – to idealny układ dla osób lubiących zabawy BDSM.
  • pielęgniarka i pacjent – to dosyć popularny układ, w którym jedna osoba bardzo czule opiekuje się drugą.
  • stewardessa, sprzątaczka – są to najczęściej role, w które wcielają się kobiety.

Dobrym pomysłem na wspólną zabawę w łóżku są filmy porno. Dzięki wspólnemu oglądaniu takich nagrań, można łatwo osiągnąć podniecenie. Dodatkowo wzajemne komentowanie filmów może być świetnym sposobem na bliższe poznanie swoich pragnień oraz upodobań seksualnych.

Gadżety sposobem na lepszy seks

Gadżety erotyczne sprawdzają się nie tylko podczas zabaw solo, ale również w trakcie seksu z partnerem. Na rynku pojawią się coraz większa ilość różnego rodzaju urządzeń do masturbacji oraz takich, których należy używać w parze. Wyróżniamy np.:

  • Wibrujące jajko – gadżet, który wsuwa się do pochwy podczas stosunku. Daje on niesamowite doznania i pomaga we wzajemnym osiągnięciu orgazmu. 
  • Wibrator dla par – urządzenie, którego jedna końcówka stymuluje członka oraz wnętrze pochwy, a druga masuje łechtaczkę skutecznie doprowadzając do orgazmu.
  • Pierścień erekcyjny – w bezpieczny sposób uciska członka sprawiając, że erekcja staje się nie tylko dłuższa, ale również mocniejsza. Warto zaznaczyć, że lepsze ukrwienie penisa zwiększa przyjemność podczas seksu. 

Istnieje bardzo dużo sposobów na poprawę życia seksualnego. Z pewnością większość z nas znajdzie taki, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb w związku. Najważniejsze są dobre chęci, jednak nie można zapomnieć o tym, jak ważna jest dbałość o własny wizerunek.