Jak rozpoznać toksycznego partnera?

291

Czasami w życiu bywa tak, że ciężko jest rozpoznać toksyczną osobę, jeśli nie mamy wiedzy na temat związków, bądź też I doświadczenia na ten temat. Dlatego też dziś przedstawimy ci pierwsze oznaki tego, że dana osoba jest toksyczna – I jak taką osobę rozpoznać!

Jak rozpoznać toksycznego partnera?

Zazdrość

Ludzie, którzy lubią manipulować innymi, zawsze starają się kontrolować zachowanie drugiej strony, co nieuchronnie prowadzi do pewnego rodzaju chaosu w relacjach, w którym jedna strona jest pełna złości, a druga poddaje się. Dzieje się tak zwykle dlatego, że boją się odrzucenia, porzucenia i utraty kontroli. Mogą również polegać na mocy lub stać się zdezorientowani emocjonalnie i niezdolni do kontrolowania siebie. Ich chęć kontrolowania jest częścią ich osobowości, więc jeśli ktoś ich nie słucha, stają się agresywni. Osoby z depresją nie mają odwagi być niezależnymi, a argument, że grozi im utrata partnera, często sprawia, że ​​są zorganizowani. Kompleks niższości sprawia, że myślą o ryzyku związanym z dogadaniem się z innymi, co może (i powinno) prowadzić do zerwania.

Bagaż emocjonalny

Nie zrozumcie nas źle – każdy ma jakieś braki, ale z drugiej strony np. Uzależnienie od alkoholu może być ogromnym problemem, jeśli tego nie widzicie, tak otwieracie drogę do niewinności, ale nadal macie błędy Mam nadzieję, że możesz zmienić tę osobę. Tak, możesz zmienić partnera, ale o wiele łatwiej jest znaleźć innego partnera. Jak wszyscy wiemy, w miłości musicie sobie pomagać, ale z drugiej strony nie można przyjąć zbyt wielu toreb od innych.

Depresja

Co zrozumiałe, dla niektórych osób strach przed utratą partnera stał się powszechny. Sfrustrowana osoba stara się być częścią życia partnera, świadoma bezinteresownej miłości, ale nie bierze pod uwagę ich potrzeb. Autentyczność tej miłości zależy od tego, czy potrafisz zrobić miejsce na własny rozwój i kochać kogoś w tym samym czasie, pomimo świadomości niebezpieczeństwa utraty partnera (wiąże się to z inwestycją emocjonalną). Dlatego depresja jest faktem psychologicznej oceny choroby, a miłość w aktywnej depresji może być bardzo ciężka, a nawet zniknąć. W ostateczności sfrustrowana osoba może nawet zaakceptować, że jej partner dokona zdrady w związku, a mimo to taka osoba nadal będzie chciała ze zdrajcą być. To tylko sprawi, że sfrustrowana osoba poczuje się gorzej, starając się w ten sposób upewnić, że nigdy nie obchodzi jej, czy druga osoba zachowuje się normalnie. Straci obiekt miłości. Dlatego osoby z aktywną depresją powinny trzymać się z daleka od związków, dopóki ich problemy nie zostaną naprawione.

Co zrobić, kiedy twój partner okaże się toksyczny?

Wydaje się to ciężkie, jednakże trzeba z nim/nią zerwać. Niestety, ale to naturalnie może być bardzo bolesne, choć z drugiej strony lepiej być singlem I być zadowolonym ze swojego życia, niż być w związku ale nie mieć żadnego szczęścia z tego.

źródło: galerie erotyczne