Jak znaleźć prawdziwą miłość?

140
Jak znaleźć prawdziwą miłość?

Budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich, opartych na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, nigdy nie było prostym zadaniem. Każdy z Nas jednak ma w sobie potrzebę obdarzenia kogoś uczuciem i zaufaniem. W dzisiejszych czasach budowanie związku może się wydawać bardzo trudnym zadaniem- czasy w jakich żyjemy niekiedy nie sprzyjają zacieśnianiu więzi: duża część Naszych aktywności odbywa się w sieci, nie zawsze mamy czas na wyjścia czy aranżowanie ciekawych i zajmujących drugą stronę spotkań. Nie oznacza to jednak, że nie da się obecnie odnaleźć prawdziwej miłości- wbrew pozorom, obecne czasy dają o wiele więcej możliwości niż wcześniej.

Poznaj…siebie

Choć ta rada może się wydawać niecodzienną, warto jest najpierw zadbać o samego siebie. Spróbuj spędzić ze sobą czas wolny w taki sposób jak lubisz- pójdź do kina, restauracji czy na mecz. Poznaj dokładniej swoje zainteresowania i pasje, a jeśli ich nie masz, spróbuj odkryć coś, co pochłonie Twój czas i uwagę. Nie musisz od razu stać się ekspertem w danej dziedzinie- wystarczy, że poświęcisz się swojemu hobby z zapałem. Spróbuj jakiejś aktywności, która do tej pory pozostawała poza obszarem Twoich zainteresowań- być może uczęszczanie na jakieś zajęcia dodatkowe sprawi, że to właśnie tam poznasz drugą połówkę. Poznanie siebie jest ważne- tylko dzięki temu jesteśmy w stanie zaintrygować sobą, sprawić, że wydamy się drugiej osobie atrakcyjni

Bądź otwarty

Jako że obecne czasy są zdominowane światem wirtualnym, nie sposób się od tego świata uwolnić. Obecnie istnieje na rynku bardzo dużo aplikacji randkowych- od najpopularniejszego Tindera na Sympatii kończąc. Choć należy zachować pewną ostrożność wobec znajomości wirtualnych, to nie warto zamykać się na nowe. Wiele osób w swoich opisach profilu określa swoje oczekiwania, zainteresowania – to pozwala wybrać kogoś, kto potencjalnie odwzajemni Nasze zainteresowanie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że obecnie wiele aplikacji znacznie wzmocniło system weryfikacji użytkowników- to zmniejsza obawy przed poznaniem kogoś nieodpowiedniego.

Pozostań sobą

Bardzo ważne w poszukiwaniu miłości jest nie tylko jasne określenie swoich oczekiwań- tego co zaakceptujemy, a czego nie- ale też to, by przez cały okres poszukiwań pozostać sobą. To właśnie autentyczność, szczerość i swoboda przyciągają najbardziej. Wyuczone pozy czy zachowania i tak prędzej czy później zostaną zdemaskowane- nie warto więc brnąć w takie rozwiązanie.

Zakończenie

Proces poznawania drugiej osoby, szukania miłości, jest czasami niezwykle długi i nie zawsze zakończony od razu sukcesem. Warto jednak nie poddawać się i zawsze być gotowym na nowe doświadczenia.

Źródło: https://gwiazdy.pornway.com