Miłość przez internet

173

Miłość ma wiele twarzy. Może być ta pierwsza, jedyna, niszcząca. A co jeśli dopada cię strzała amora, a twój wybranek lub wybranka mieszka na drugim końcu świata? W obecnych czasach nie jest to problem – Internet zbliża ludzi. Taka relacja na odległość bywa jednak męcząca. Brak ukochanego we własnej osobie, próby dopasowania harmonogramów dnia i brak możliwości dotknięcia drugiej osoby to coś, co powoli zabija większość związków. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby się symbolicznie zbliżyć.

Związek na odległość – jak go urozmaicić

Nie możecie wyjść do kina, czy restauracji. Nie możecie się dotknąć, zasnąć obok siebie. Internet może was do siebie zbliżyć. Wystarczy, że oboje zainstalujecie na komputerach lub telefonach komunikator wideo i będziecie mogli połączyć się z każdego zakątka świata. Jeśli wasza rozmowa przypada na wieczór, warto dodać jej pikanterii. Zmysłowa bielizna rozpali twojego partnera do czerwoności. Załóż seksowną bieliznę, nakryj się jedwabnym szlafrokiem i powoli odkrywaj, co masz na sobie. Gorąca noc będzie gwarantowana.

Wspólne oglądanie filmów

Tak zwykła czynność jak siedzenie obok siebie na kanapie i oglądanie dobrego filmu potrafi zbliżyć bardziej niż rozmowa prowadzona na siłę. Spróbujcie dostosować swoje harmonogramy dnia i ustalcie konkretną godzinę. Połączcie się na ulubionym komunikatorze i w tej samej chwili załączcie wybrany film. Piszcie do siebie na bieżąco o swoich przemyśleniach dotyczących akcji. Pójdźcie też krok dalej, powiedzcie drugiej osobie, co chcielibyście z nią w tej chwili zrobić. Być może tych kilka zdań przerodzi się w seksowną rozmowę, na której wspomnienie będziesz dostawał wypieków na twarzy.

Związek na odległość – rytuały

Rytuały i zwyczaje po cichu wkradają się do każdego związku. Wspólnie wypita aromatyczna kawa z rana lub pocałunek na dzień dobry i na dobranoc to gesty małe, ale znaczące. Robione codziennie rodzą w partnerach poczucie zaufania i bycia kochanym. Nie zapominajcie o tym, będąc w związku na odległość. Ustalcie konkretną godzinę na krótką rozmowę, wysłanie krótkiego smsa lub wspólne zajmowanie się hobby. Sfera seksualna jest równie ważna, więc nie możecie jej zaniedbać. Jeśli jesteś kobietą, zmysłowa bielizna lub siateczkowy kostium obsessive może stać się twoją najlepszą przyjaciółką. Przygotuj sobie kilka zestawów i zaskakuj nimi swojego partnera w trakcie wieczornych rozmów wideo. Jako mężczyzna możesz zaskoczyć swoją kobietę zakupionym w kwiaciarni bukietem – nie musi go dostać osobiście, ponieważ będzie się dla niej liczył gest.

Związek na odległość – kryzys

W każdym związku dochodzi do kryzysu. Miłość przez Internet jest na to bardziej narażona, bo nie można na bieżąco omawiać występujących problemów. Tęsknota, zazdrość i poczucie osamotnienia sprawiają, że w takich związkach kryzys przychodzi szybciej i gwałtowniej. Jak walczyć z takim kryzysem, gdy nie można usiąść twarzą w twarz i porozmawiać od serca? Bądźcie ze sobą szczerzy i otwarci. Nie bójcie się wyrażać swoich myśli i emocji. Dobre porozumienie i zaufanie to podstawa związku na odległość, a one pozwolą przetrwać gorsze chwile.