Otwarty związek – poradnik

468

Wiele osób z racji tego, że nasze czasy wprowadziły wiele zmian socjologicznych oraz emocjonalnych w naszym społeczeństwie, zastanawia się, jak to jest być w otwartym związku. Ale czy jest to aż takie fajne, jak się nam wydaje?

Otwarty związek – poradnik

Zadowolenie – otwarty związek vs tradycyjny

Tak długo jak pary w otwartych związkach uprawiają seks, aby móc być blisko siebie i spełniać swoje pragnienia, to są zadowolone ze swoich związków. Ci, którzy idą do łóżka z innych powodów, takich jak unikanie kłótni czy wypełnianie obowiązków małżeńskich, są zdecydowanie mniej zadowoleni i szczęśliwi w swoich związkach, niezależnie od tego, czy są one otwarte czy tradycyjne. Osoby będące w otwartych związkach doświadczają takich samych poziomów zadowolenia z relacji, dobrego samopoczucia psychicznego i satysfakcji seksualnej jak w normalnych związkach.

Czym różni się otwarty związek od normalnego?

Jedyna różnica w stosunku do klasycznych relacji to stosunek do seksualności, ponieważ w otwartych związkach partnerskich wierność nie obowiązuje. Osoby decydujące się na taką relację, nie stosują pojęcia zdrady. Przy tego typu związku partnerzy mogą umawiać się przygodny sex publiczny z innymi osobami i nie wiąże się do z żadnymi konsekwencjami ani scenami zazdrości.

Wiek osób w otwartych związkach

Zazwyczaj na związek otwarty decydują się zarówno ludzie młodzi, jak i nieco bardziej dojrzali ludzie. Wiele osób które wchodzi w taki związek uważa, że seks nie ma nic wspólnego z uczuciem, które żywi się do tej ,,jedynej” osoby, a dochowywanie wierności jest po prostu trudne. Jest to dość logiczne podejście, jednakże musimy pamiętać że miłość jest ogólnie nielogiczna, ale wracając do tematu, w związku z tym osoby chętne na taki rodzaj związku informują partnera, że będą utrzymywać stosunki seksualne z innymi osobami, bo po prostu taka jest ich natura. Otwarte związki zdarzają się zarówno wśród par zarówno hetero, homo jak i biseksualnych.